okenní fólie - hlavní stránka     hlavní stránka   -   okenní fólie   -   vertikální a horizontální žaluzie   -   kontakt

Bezpečnostní fólie

Sklo dostatečné tloušťky, opatřené vhodnou bezpečnostní fólií, může sloužit jako mechanická zábrana:

Bezpečnostní fólie je většinou čirá, naprosto průhledná a při kvalitně provedené instalaci na skle téměř nepostřehnutelná. Propustnost světla se pohybuje kolem 90%. Speciální úprava povrchu těchto fólií zaručuje zvýšenou odolnost proti poškrábání. Díky určitým tepelněizolačním vlastnostem zamezují bezpečnostní fólie i úniku energie přes prosklené plochy o cca 8 až 13%. Kvalitní bezpečnostní fólie nejenom chrání, ale jsou i samy odolné proti UV záření, mají houževnatou a časově stabilní lepicí vrstvu, neodtrhávají se a nežloutnou.

Externí fólie

Pro plochy těžko dostupné z vnitřní strany a pro zasklení o více vrstvách - izolační dvojskla a trojskla, která mohou zvýšeným teplotním namáháním praskat, jsou určeny venkovní fólie. Speciální konstrukce prodlužuje životnost těchto fólií na nechráněných venkovních plochách.

Reflexní fólie

Reflexní protisluneční fólie dosahují nejvyššího potlačení průniku tepelné sluneční energie do objektu.

Matové fólie

Tyto fólie s matovou úpravou povrchu jsou neprůhledné, ale průsvitné. Propouštějí světlo a zároveň poskytují úplné soukromí. Teplotní odrazivost se mění podle typu fólie. Matová nereflexní bílá poskytuje vlastnosti mléčného skla se světelnou propustností cca 70 %. Matová nereflexní bronzová fólie má propustnost světla 35 %. Pokud je požadováno kromě zneprůhlednění i vysoké potlačení průniku tepla, vyhoví matová mléčná bílá fólie se stříbrnou reflexní vrstvou. Pokud není požadován průnik světla, je možné použít černou nereflexní neprůhlednou fólii se světelnou propustností nula.

Semireflexní fólie

Nejkvalitnější okenní fólie. Odrazová vrstva je vytvořena nastřelováním iontů do polyesteru v inertním prostředí. Touto metodou se dosahuje řádově vyšší rovnoměrnost pokrytí kovem, nežli u technologie napařování, aplikované u reflexních fólií. Tyto fólie poskytují vysoký odraz tepla, ale bez výrazného zrcadlového efektu, jako tradiční reflexní metalizované fólie. Poskytují maximální snížení zrcadlového efektu při vysokém potlačení průniku tepla a současně při vysoké propustnosti světla. Mají vyšší životnost a barevnou stabilitu.

Speciální UV fólie

Jedná se o fólie poskytující vysokou průzračnost a nezkreslený průhled při maximálním odrazu UV paprsků. Nezkreslený průhled se uplatní zejména při pozorování ve vitrinách vystavených předmětů či při čtení zapaspartovaných starých tisků v muzeích - odtud je odvozeno obvyklé označení MUZEUM FILM. Vysokým potlačením UV zářením je tato fólie ideálně vhodná k ochraně předmětů před vyblednutím a zničením.

Tepelněizolační fólie

Vedle potlačení tepelného slunečního záření omezují tyto fólie tepelné ztráty prosklenými plochami během zimních měsíců. Výrazně zlepšují izolační vlastnosti prosklené plochy. Jsou celoročně vhodné pro chladnější oblasti. Fólie je vhodná zejména na okna bytů, kanceláří atp.

Družební 7, 779 00 Olomouc     tel.: 585 413 640, 603 207 357     e-mail: obchod@okennifolie.com